пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Чорнобиль

 До річниці Чорнобильської катастрофи у Глухівському  ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою, класним керівником Милютіною О.Л.  була проведена виховна година. Під час заходу учні 5-Б класу дізналися про причини Чорнобильської катастрофи, про героїзм ліквідаторів, які віддавали своє життя заради інших, поглибили свої знання про наслідки аварії та вшанувати пам'ять тих, хто постраждав унаслідок цієї трагедії. Також класний керівник наголосила на важливості безпеки на атомних електростанціях та необхідність дотримання екологічних стандартів. Ця виховна година нагадала нам про важливість пам'яті та вивчення історії, щоб уникнути подібних трагедій у майбутньому. Нехай пам'ять про Чорнобиль завжди нагадує нам про важливість безпеки, відповідальності та дбайливого ставлення до навколишнього середовища.












Легіонний щит

 






Учнівський історичний проєкт «Легіонний щит»

Вчителем історії Милютіною О.Л. у 6-х класах у рамках STEM -тижня у ліцеї  було досліджено військову справу та озброєння Давнього Риму.  Історичний проєкт  «Легіонний щит» - це захоплююча можливість для учнів 6 класу дізнатися більше про військову справу Древнього Риму, зосереджуючись на важливому аспекті римської армії - її легіонних щитах, зброї та амуніції. Учні мали можливість дослідити історію та конструкцію щитів, катапульт, зброї, їх використання в битвах та важливість для римських військ.

Для проєкту учні  виготовляли модель римського легіонного щита, катапульти, гладія, списа, дослідили матеріали, з яких вони були зроблені та їхню форму. Також учні проаналізували тактику та стратегії використання зброї у битвах, роль у формуванні римського легіону. Учні дізналися про історію та значення військової зброї у римській армії,  їх вплив на результати битв та успіхи римських військ. Також було розглянуто символіку та декоративні елементи на щитах та їх значення для римських воїнів.

Цей проєкт допоміг учням краще зрозуміти військову справу Древнього Риму, розвинути їх дослідницькі навички та зацікавити у вивченні історії цього захоплюючого періоду.

середа, 24 квітня 2024 р.

СТЕМ-тиждень



 #STEMтиждень_spring2024

Як важко уявити людське життя без гаджетів та Інтернету, без автомобіля та літака, без засобів, які полегшують умови життя людини. Усім цим благам людина завдячує минулим поколінням, які здійснили відкриття, що змінили світ.
Відкриття - це нові знання, ідеї або факти, які раніше були невідомі або не відомі широкому загалу. Вони можуть відкривати нові можливості для науки, технологій, мистецтва та інших галузей. Відкриття можуть бути результатом наукових досліджень, експериментів або просто власного дослідження та дослідження.
У рамках STEM-тижня 2024 учні 5 класу на уроках історії разом із вчителем О.Л. Милютіною проводили дослідження винаходів та відкриттів історичних цивілізацій, систематизуючи вивчений матеріал, укладали ментальні карти.
На цьому уроці учні мали можливість дізнатися про розвиток різних цивілізацій від давніх часів до сучасності, змогли вивчити ключові події, винаходи та досягнення кожної із епох, а також порівняти їх між собою. Дослідження допомогло учням розширити свої знання про світову історію та розуміння важливості культурного спадку для сучасного суспільства.

День цивільного захисту

 У рамках проведення дня цивільного захисту населенні у КЗ СОР Глухівському ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою класним керівником 5-Б класу Милютіною О.Л. було проведено виховну годину « Обережно! Небезпека! Збережи своє життя!».У ході бесіди учні дізналися про важливість цивільного захисту та готовності до надзвичайних ситуацій, отримали інформацію про правила безпеки в разі пожежі, повені, військових дій та інших небезпечних ситуацій. Учні переглядали навчальні відео, де ознайомилися із алгоритмом дій під час екстрених ситуацій, пригадали номери необхідних служб. Крім того, діти дізналися про роль цивільного захисту в суспільстві, про те, як важливо бути готовими до будь-яких небезпек. Учні також взяли участь у практичних вправах та симуляціях, що допомогли їм закріпити отримані знання та навички.















«Міста – герої України»

 «Міста – герої України» під таким гаслом  учителем історії Милютіною О.Л.  у 5-11 кл. було проведено цикл уроків, які  були спрямовані на в...